Něco o nás.
V 80.letech minulého století jsme vystudovali Střední veterinární školu v Hradci Králové. Ačkoliv jsme ani jeden neměli předky v zemědělství, oba jsme měli k přírodě a zvířatům velký vztah.
Oba manželé jsme nastoupili v místním JZD a do likvidace zemědělské výroby v republice na přelomu století, jsme zde pracovali. Jako technici jsme v té době doháněli domácí rozpočet pěstováním zeleniny a chovem domácích zvířat, pro svoji potřebu. Po likvidaci družstva jsme se rozhodli pro pěstování a prodej zeleniny, jako hlavní zdroj naší obživy. Firma Chytrý vznikla v r. 1991. Podařilo se nám získat do vlastnictví 2ha pole a to se stalo základem pro naší malou farmu. Zároveň jsme otevřeli prodejnu a jezdili na trhy.
V současné době jsme se specializovali na brambory, celer a jarní rozmanitou zeleninu. Zároveň máme menší chov slepic a králíků. Na objednání můžeme vykrmit prase. Naše láska k přírodě nám mnohdy pomáhala vyrovnat se s pěstitelskými nezdary a rozmary počasí. Jelikož zeleninu sami konzumujeme, jsme velice šetrní s postřiky, bez kterých se lze v současné době již těžko obejít. Stejně tak zvířata jsou u nás chovaná s láskou a na chuti masa a vajec je péče znát. V únoru 2017 jsme naší malou prodejnu zavřeli a jezdíme pouze na trhy. Za léta podnikání jsme si vytvořili stálou klientelu. Máme velikou radost, když vidíme, jak děti maminek, které k nám chodí rostou a již sami k nám chodí pro své první nákupy.
Zároveň se zeleninou propagujeme a prodáváme zdravé potraviny. Této činnosti se věnuje dcera, která vystudovala výživového poradce. Zároveň se věnuje vrcholovému sportu a trenérské činnosti v posilovně. Proto může při prodeji zdravých potravin poradit, popřípadě sestavit vhodný jídelníček a doporučit zdravý životní styl. Od počátku spolupracujeme se soukromými pěstiteli a sadaři, kde je jejich sortiment zpestřením našeho prodeje. Vztahy jsou dlouholeté a tím pádem prověřené. Jelikož technický pokrok nelze zastavit rozhodli jsme se pro internetový prodej. Námi nabízené produkty zašleme na dobírku (nad 20km od naší farmy), dovezeme (do 20km od farmy) nebo je možné osobní odběr u nás nebo na trhu.
Je možné objednat brambory, cibuli, kořenovou zeleninu a jablka na podzim na uskladnění. Okurky na zavaření, zelí na krouhání nebo bedýnky sezonní zeleniny a ovoce.